GRÉCKO 2006

Fotoreportáž s krátkym komentárom.

 

V lete roku Pána 2006 som mal opäť možnosť pobudnúť v Grécku na kurze novogréckeho jazyka, opäť vďaka pohostinnosti Apostoliki Diakonia Gréckej pravoslávnej cirkvi (Αποστολική Διακονία της Εκκλησίας της Ελλάδος). A opäť som sa rozhodol podeliť sa s tým krásnym, čo sme mohli prežiť a načerpať.

Táto fotoreportáž chce byť pokračovaním prvej reportáže (z roku 2005), takže pre lepšie pochopenie vecí odporúčam prečítať si ju. Mojím cieľom je priblížiť atmosféru krajiny, kde je duch Byzancie stále živý a kde je byzantský obrad konštitutívnou a neoddeliteľnou súčasťou kultúry celej krajiny. Krajina, s ktorou máme spoločný obrad, tradíciu, korene našej viery sú odtiaľ.

 

--------------------------------- + ---------------------------------

 

Začnem pár fotkami a slovami o pobyte samom, potom Vám ukážem pár krásnych miest a slávností, ktoré sme navštívili. Podelím sa tiež s niekoľkými zaujímavými detailmi a atmosférou Grécka. Nakoniec budete môcť vidieť aj zopár fotografií zo školy.

Toto je naše kolégium (οικοτροφείο) sv. Jána Zlatoústeho, kde sme bývali a priľahlá pútnická cerkev sv. Barbory (προσκύνημα της Αγίας Βαρβάρας). Od neho má názov aj celá štvrť - Svätá Barbora (Αγία Βαρβάρα), ktorá je súčasťou Atén.

 

 

 

A tu sme už my.

 

Na návšteve v medzipravoslávnom centre (Διορθόδοξο Κέντρο) v Pendeli.

 

 

Večerné ekumenické debaty na terase. Rozoberali sme viaceré praktické otázky života našich cirkví.

 

Na Areopágu, mieste, kde sv. apoštol Pavol ohlasoval aténčanom Krista.

 

Pohľad na Areopág zhora, z Akropoly.

 

 

>>> pokračovanie >>>

 


Reklama:

   
   

Index > Texty > Rôzne > Grécko 2006 (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10)

(c) www.grkat.net   01.05.2007 andreios

NAJ.sk