Modlitba večerného exorcizmu z časoslova

 

Na záver večerných modlitieb pobozkaj svoj kríž a urob ním znak kríža nad lôžkom od hlavy až po nohy, potom na všetky strany a pritom hovor modlitbu svätému Krížu:

Nech vstane Boh a stratia sa jeho nepriatelia a spred jeho tváre nech ujdú tí, čo ho nenávidia. Ako sa dym rozplýva, tak nech sa stratia; ako sa vosk roztápa v žiari ohňa, tak nech zhynú démoni pred tvárou tých, čo milujú Boha a prežehnávajú sa znamením kríža a veselo hovoria: Raduj sa, prevznešený a životodarný Kríž Pánov, ktorý zaháňaš démonov mocou na tebe rozpätého Pána nášho Ježiša Krista, ktorý zostúpil do podsvetia a premohol moc diabla a daroval nám teba, svoj vznešený Kríž, na odohnanie každého protivníka. Ó, prevznešený a životodarný Kríž Pánov, pomáhaj mi so svätou Paňou a Pannou Bohorodičkou a so všetkými svätými na veky. Amen.

 

N.B. Modlitba je určená pre všetkých veriacich, je súčasťou každodenných večerných modlitieb aj pre laikov.

Preklad: Andrej Škoviera.

 

Gréckokatolíci na Slovensku


Index > Texty > Liturgické texty > Modlitba večerného exorcizmu z časoslova (z večerných modlitieb)

(c) www.grkat.net   05.09.2015 andreios

jednoduchá modlitba oslobodenia od zlého ducha, vyslobodenia, krátka modlitba autoexorcizmu východnej tradície, proti útokom zlých duchov byzantskej cirkvi, gréckokatolícky exorcizmus, autoexorcizmus, odháňanie zlého ducha, démona, diabla, satana, exorcizmus s krížom